Vyhledat
  • Zuzana ½ Kiduo

Křižovatky

Můj život i kariéra se místy vyvíjely dost překotně a rozhodně ne podle mustru – gympl, vejška, zaměstnání ve své specializaci, postup na manažerskou pozici, děťátko… blabla. O tom, jak to bylo ve skutečnosti vám povím někdy jindy. Teď ke knihám, rozhovorům a lidem, kteří mě na těch mnoha křižovatkách, kterými jsem prošla, dokázali nasměrovat.


Možná vás překvapí, že málo z nich jde přímo na komoru kariérního rozvoje. Kariéra je ale jen jeden ze symptomů vašeho rozvoje osobního. Proto dosáhnete lepších výsledků, když na to půjdete od příčin. Hodně štěstí!


Pavel Zach

Psychoterapeut, kterej mě v závěru puberty dostal z největších s*. Jungián a vzácnej člověk. Radu od něj nečekejte, postupný odhalení toho, kým jste ano. Momentálně konzultuje po Skypu. Doporučuju ho všem, který chtějí spolupracovat dlouhodbě a jejich obtíže jsou spíš osobního než pracovního rázu.


Dáša Mazurová

Koučka, která koučuje šíbry z ČEZu a Rockaway a která i mě párkrát velmi plodně nakopala do zadku. Často to bylo nepříjemný, ale dělala jsem enormně rychlý posuny vpřed. Během pěti sezení jsem radikálně změnila životní styl a nabrala smysluplnej směr. Bude vám říkat “Mladá dámo…”, ale stejně to stojí za to.


Moc přítomného okamžiku

Tahle knížka vás donutí zaměřit se na to, co se děje právě teď. A až to uděláte, neuvěřitelně se vám uleví. Po jejím přečtení už nikdy nebudete stejný, jako dřív. Tuším, že na Uložto je v audioverzi, příšerně namluvená pro nějaký manažerský server. Ale pokud máte ruce plné manuální práce, je to ideální.

Důmyslné umění jak mít všechno u pr*le

Kniha v podstatě o tom samém, jako Moc přítomného okamžiku. Alespoň pro mě. Jen napsaná víc se zřetelem na reálný život člověka ze západu. Na Uložto v audio verzi famózně ztvárněná Davidem Prachařem.


Siddhártha

Knížka, která se hodí spíš pro rozjímání, bilancování, ne pro rychlý řešení. Úžasná.


Duše K

Pro mě je Dušek jedním z nejinspirativnějších lidí v Česku. Pokud vám jeho uvažování není vyloženě proti srsti, dozvíte se z Duší K i spoustu tipů na další lidi a knihy, které jen tak mezi řečí doporučuje.


Brené Brown

Velmi zajímavá vědkyně zkoumající fenomény jako perfekcionismus, hanbu a zranitelnost. Její TEDexy jsou super, její knihy v češtině jsou tragicky přeložený, ale přesto inspirativní.

Edice Spektrum z nakladatelství Portál

Moje milovaná. Sbírám ji. Je to psychologická, ale velmi přístupně až populárně napsaná edice. Každá kniha je věnovaná konkrétnímu tématu, problému nebo terapeutickému směru a podle toho se v ní snadno zorientujete. Výše doporučený terapeut Pavel Zach byl dlouho jejím odborným redaktorem.

Speciální tip:

Molekuly emocí

Neskutečně zajímavá kniha o tom, že emoce vznikají fyziologickými procesy ovlivněnými psychologickými pochody. A že receptory, kterými přijímáme do těla viry, můžeme reálně “zablokovat" molekulami pozitivních emocí. Kromě toho je to navíc životopis neskutečně nepoddajný Američanky, špičkový vědkyně, která celej život šla za svoují pravdou. I když to znamenalo i několikaletá období obrovskejch psychickejch, existenčních i existencionálních propadů.

3 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

S čím byste od nás potřebovali

pomoci?

Zavolejte nám nebo napište, pokud potřebujete zkonzultovat situaci vašeho podniku, zaujala vás konkrétní služba z naší nabídky nebo se chcete dovědět víc o zákaznických zážitcích.

605 180 245

@ vyzkousej@kiduo.cz

Stavte se na kafe
Nově sídlíme naproti Tančícího domu na adrese:


Náplavní 1
Praha 2–Nové Město

Mapa
 

Kiduo. A. D. 2021. 

  • LinkedIn Sociální Icon
  • White LinkedIn Icon